sarah has logged 27 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Twig

Twig

2018
×
Edit this entry  
28
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
Female Prisoner 701: Scorpion

Female Prisoner 701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
Read prior review Edit this entry  
25
Kids

Kids

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love

Love

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
China Girl

China Girl

1987
×
Edit this entry  
22
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
Edit this entry  
22
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Jug Face

Jug Face

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
Read prior review Edit this entry  
05
Antichrist

Antichrist

2009
×
★½
Read the review Edit this entry