sarah has logged 67 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Crow

The Crow

1994
×
Read prior review Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Read prior review Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Wildlife

Wildlife

2018
×
Edit this entry  
17
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★
Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★½
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Edit this entry  
13
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Butterfly Kiss

Butterfly Kiss

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry