sarah has logged 128 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Please Give

Please Give

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★
Edit this entry  
05
Gun Crazy

Gun Crazy

1950
×
★★★
Edit this entry  
05
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★
Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Edit this entry  
10
La Femme Nikita

La Femme Nikita

1990
×
★★★
Edit this entry  
12
Butterfly Kiss

Butterfly Kiss

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Kindred Spirits

Kindred Spirits

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Edit this entry  
02
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Edit this entry  
23
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★
Edit this entry  
15
Return to Oz

Return to Oz

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★
Edit this entry  
06
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★
Edit this entry  
28
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★
Edit this entry  
27
Trojan War

Trojan War

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Edit this entry  
30
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★
Edit this entry  
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Edit this entry  
18
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Betty Blue

Betty Blue

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★
Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★
Edit this entry  
03
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry