sarah has logged 242 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Delirious

Delirious

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Grandma

Grandma

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hush

Hush

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interview

Interview

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★★
Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Bellboy

The Bellboy

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Amateur

Amateur

1994
×
★★★★
Edit this entry  
03
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★★
Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mary

Mary

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Friend to Die For

A Friend to Die For

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dick

Dick

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Edit this entry