Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dracula

Dracula

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dr. Phibes Rises Again

Dr. Phibes Rises Again

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dracula vs. Frankenstein

Dracula vs. Frankenstein

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Count Dracula

Count Dracula

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
New Order

New Order

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fucking with Nobody

Fucking with Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
WΔZ

WΔZ

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kala azar

Kala azar

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revanche

Revanche

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of Satan

The Killing of Satan

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Violent Shit 3 - Infantry of Doom

Violent Shit 3 - Infantry of Doom

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Welcome II the Terrordome

Welcome II the Terrordome

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Custody

Custody

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Erotic Ghost Story

Erotic Ghost Story

1990
×
Read the review Edit this entry  
31
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alistair1918

Alistair1918

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Appointment

The Appointment

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sexy Killer: You'll Die for Her

Sexy Killer: You'll Die for Her

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Violent Shit II

Violent Shit II

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Colour Out of Space

The Colour Out of Space

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
WAVE of Terror

WAVE of Terror

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Nanny

Perfect Nanny

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry