• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

    ★★

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Shithouse

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Spontaneous

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • A Nice Girl Like You

  • Unhinged

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★★★½

  • Waiting

  • No Longer Human

  • Mulan

  • Spenser Confidential

  • Bloodshot

  • The Rhythm Section

    ★★½

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Hey Moon

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

  • Joker

  • First Cow

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Lions in the Corner

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Wandering Stars

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Good Omens

  • Murder Mystery

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★