• Mank

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Yesterday

    ½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Bird Box

    ½

  • Widows

    ★★½

  • Lady J

    ★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • Roma

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★½

  • Burning

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★½

  • Climax

    ★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Desire

    ½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • It

    ★★½

  • Rough Night

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Atomic Blonde

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Newness

    ★½

  • The Little Hours

    ½

  • The Salesman

    ★★★½

  • Aquarius

    ★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Irrational Man

    ★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Mustang

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • 45 Years

    ★★★★

  • The Witch

    ★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Madame Bovary

  • The Kindergarten Teacher

    ★½

  • The Lego Movie

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★

  • Pain & Gain

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★