• Queen & Slim

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Float

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Four Grooves

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Cans Without Labels

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★