Robert has logged 91 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The American Scream

The American Scream

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Water

Black Water

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sektor 236

Sektor 236

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightmare Castle

Nightmare Castle

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
KM 31: Kilometer 31

KM 31: Kilometer 31

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Viy

Viy

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hobgoblins

Hobgoblins

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
King Kong

King Kong

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry