Robert has logged 559 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Gate

The Gate

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scars of Dracula

Scars of Dracula

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Them

Them

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mad Monster

The Mad Monster

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Lesbian Vampire Killers

Lesbian Vampire Killers

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Machete

Machete

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clear Lake, WI

Clear Lake, WI

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Darkling

The Darkling

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Embodiment of Evil

Embodiment of Evil

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Unborn

The Unborn

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
Mongol: The Rise of Genghis Khan

Mongol: The Rise of Genghis Khan

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cigarette Burns

Cigarette Burns

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pet Graveyard

Pet Graveyard

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry