• Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • A Teacher

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • After We Collided

  • Class Action Park

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Secret Obsession

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Late Night

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • FryDay

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Searching

    ★★★★

  • Psych: The Movie

  • F*&% the Prom

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Harry Styles: Behind the Album

    ★★★★★

  • Bigger Fatter Liar

    ½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★