Sort by

SnowboardJunkie has logged 40 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bag Man

Bag Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Jack

King Jack

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intern

The Intern

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Stretch

Stretch

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
New World

New World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Grandview, U.S.A.

Grandview, U.S.A.

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
The Thieves

The Thieves

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Killers

The Killers

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Secret Admirer

Secret Admirer

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry