Ingrid has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Trip

The Trip

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nothing to Laugh About

Nothing to Laugh About

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry