• The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Devs

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • Eli

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Devil's Revenge

    ½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Miner's Mountain

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Service

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½