• Squid Game

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • Malignant

  • The Green Knight

  • Zola

    ★★★★

  • Little Women

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • High Life

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

  • The Favourite

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Hereditary

  • American Animals

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

  • Gone Girl

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Stoker

    ★★★★★

  • Django Unchained

  • It's Such a Beautiful Day

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Shutter Island

  • Blue Valentine

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Squid and the Whale

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Saw

  • The Dreamers

    ★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★★

  • Spirited Away

  • Ghost World

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • American Psycho

  • Audition

    ★★★★★

  • Fight Club

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Rushmore

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★★