• Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Till Death

  • The Forever Purge

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Dancing Queens

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Thunder Force

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ½

  • Happily

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Tides

    ½

  • Crisis

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Bliss

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Censor

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Dance of the Forty One

    ★★

  • Echo Boomers

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Broil

    ½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★½

  • Danyka

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Supernova

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Mainstream

    ★★½

  • Triggered

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • aTypical Wednesday

    ★★

  • The Rental

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Capone

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Extraction

  • I've Been Afraid

    ★★★