riley has logged 172 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★
Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Case 39

Case 39

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Collector

The Collector

2005
×
Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★
Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maniac

Maniac

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry