sofia has logged 28 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ran

Ran

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry