• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Anonymously Yours

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Cato

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Boy from Medellín

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½