Jack has logged 25 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Hustle & Flow

Hustle & Flow

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pitch Black Heist

Pitch Black Heist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Escapist

The Escapist

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Cincinnati Kid

The Cincinnati Kid

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★
Edit this entry  
11
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Edit this entry  
10
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★
Edit this entry  
07
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★
Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry