sol 🧚‍♀️ has logged 380 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Let It Be Law

Let It Be Law

2019
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
19
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
12
Abortion: Stories Women Tell

Abortion: Stories Women Tell

2016
×
Edit this entry  
11
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
07
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Edit this entry  
07
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Edit this entry  
05
La sabiduría

La sabiduría

2019
×
½
Edit this entry  
29
Un hombre alado

Un hombre alado

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
18
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Accused

The Accused

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Les Misérables: The Staged Concert

Les Misérables: The Staged Concert

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

Les Misérables: The 25th Anniversary Concert

2010
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry