• Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Allen v. Farrow

  • Khaite FW21

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Screened Out

  • 9/11 Kids

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • YouTube Rewind 2019: For the Record

  • Sometimes I Make Art When I'm Sad

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½