• One December Night

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

  • Mank

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • The Empty Man

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Psycho Goreman

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Water Man

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½