• Date Night

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

  • The Way Back

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Fantasy Island

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Scarecrow

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • 1BR

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½