• Molly's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Life

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Icarus

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Demolition

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Circle

    ★★

  • Sicario

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★