Evan has logged 32 entries for films during July 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Jeffrey Dahmer Files

The Jeffrey Dahmer Files

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Banana Motherfucker

Banana Motherfucker

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry