Evan has logged 186 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★½
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
27
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Identity

Identity

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jexi

Jexi

2019
×
★½
Edit this entry