sophie has logged 31 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen: Live at the Rainbow '74

Queen: Live at the Rainbow '74

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry