• Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • All My Life

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Don't Listen

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Stargirl

    ★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Herself

    ★★★★

  • Loop

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Our Ladies

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Military Wives

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★