• 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Alias Grace

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★