sophie has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl

Howl

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry