• Malcolm & Marie

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • The Pale Door

    ★½

  • Live From the Space Stage: A Halyx Story

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Crawlers

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • OCUPADO

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • A Nasty Piece of Work

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★★

  • Trick

  • Blood Vessel

    ★★½

  • Primal

    ★★★★★

  • The Shed

  • Doom: Annihilation

  • The Mortuary Collection

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Haunt

    ★★★½

  • Hoax

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • School Spirit

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

  • Deadcon

    ½

  • Dark Phoenix

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

  • Catch-22

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★★

  • Missing Link

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Depraved

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Stuber