• Hedorah Silent Spring

  • Depraved

    ★★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Little Monsters

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★½

  • Polaroid

    ★★★

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

  • Alpha Wolf

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Haunting on Fraternity Row

    ★★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

  • Hell Fest

  • Overlord

    ★★★

  • Slice

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • A Simple Favor

  • The Darkest Minds

  • Nightmare Cinema

  • Possum

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Await Further Instructions

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

    ★★★★

  • Assassination Nation

  • Mandy

    ★★★½

  • Summer of 84

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Marshes

  • Justice League

  • Coco

  • Geostorm

    ★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Truth or Dare

  • Happy Death Day

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

  • I Kill Giants