Nalu has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hannibal

Hannibal

2001
×
Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry