Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★
Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Philadelphia Experiment

The Philadelphia Experiment

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★
Edit this entry  
29
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
UHF

UHF

1989
×
★½
Edit this entry  
07
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Cat, White Cat

Black Cat, White Cat

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
19
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Flash Point

Flash Point

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Election

Election

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
10
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry