⭐Ivan has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Il Divo

Il Divo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
★★
Edit this entry  
20
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry