Vanina has logged 179 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sense of an Ending

The Sense of an Ending

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Be Somebody

Be Somebody

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Depeche Mode: 101

Depeche Mode: 101

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Chances Are

Chances Are

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bright Night

Bright Night

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Valley of Decision

The Valley of Decision

1945
×
★★½
Edit this entry  
29
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
History of the Eagles

History of the Eagles

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Out of Thin Air

Out of Thin Air

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hampstead

Hampstead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whitney: Can I Be Me

Whitney: Can I Be Me

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Orange Sunshine

Orange Sunshine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't Back Down

Won't Back Down

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaid's Tale

The Handmaid's Tale

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★★
Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry