Vanina has logged 36 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fan Girl

Fan Girl

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Ten Meter Tower

Ten Meter Tower

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

Enlighten Us: The Rise and Fall of James Arthur Ray

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Moon Junction

Two Moon Junction

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
London Town

London Town

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Late Chrysanthemums

Late Chrysanthemums

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indian Summer

Indian Summer

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Rachel Papers

The Rachel Papers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cosi

Cosi

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Something to Talk About

Something to Talk About

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Krush Groove

Krush Groove

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
37

37

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kennedy

Kennedy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
All American High: Revisited

All American High: Revisited

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ken Loach's Star Wars

Ken Loach's Star Wars

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry