sowrender has logged 279 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kanye West's Yeezy Season 3 Event

Kanye West's Yeezy Season 3 Event

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Nymphomaniac

Nymphomaniac

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Edit this entry  
28
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★
Edit this entry  
28
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mouchette

Mouchette

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
JFK

JFK

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Edit this entry