Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Galactic Gigolo

Galactic Gigolo

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The American Mall

The American Mall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Stay

Home Stay

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Kiss Daddy Goodnight

Kiss Daddy Goodnight

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Metamorphosis

Metamorphosis

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Camouflage

Camouflage

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Edit this entry  
27
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Humongous

Humongous

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sideshow

Sideshow

2000
×
★★
Edit this entry  
24
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Evil Laugh

Evil Laugh

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bloody Murder

Bloody Murder

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trancers 5: Sudden Deth

Trancers 5: Sudden Deth

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zipperface

Zipperface

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Devil's Express

Devil's Express

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How to Frame a Figg

How to Frame a Figg

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Love God?

The Love God?

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Engine Trouble

Engine Trouble

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Order Of One

Order Of One

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Recall

The Recall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
American Nightmare

American Nightmare

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psyclops

Psyclops

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell's Highway

Hell's Highway

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bleed

Bleed

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Darkroom

Darkroom

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night School

Night School

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
El Gringo

El Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
El Dorado

El Dorado

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Necropolis

Necropolis

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unstoppable

Unstoppable

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ctrl Alt Delete

Ctrl Alt Delete

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
He's Out There

He's Out There

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mind Rage

Mind Rage

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unknown

Unknown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry