• Happiest Season

    ★★½

  • Tabernacle 101

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Raw

    ★★★★½

  • Relative Strangers

    ★★★

  • Mad Cowgirl

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • High Fidelity

    ★★★

  • Drowning Mona

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Sundown: The Vampire in Retreat

    ★★★½

  • Santa Sangre

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★

  • Baby Boom

    ★★★½

  • Tampopo

  • The Thing

    ★★★★★

  • Alien

  • Fantastic Planet

  • Willard

    ★★★★

  • El Topo

    ★★★★

  • Daisies

    ★★★★★