• Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Green Book

    ½

  • A Star Is Born

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Cold War

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Post

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • Darkest Hour

    ½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ½

  • The Revenant

    ★½