• Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Infinite

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Cosmic Sin

  • Chaos Walking

  • Hunter Hunter

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Skyfire

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★