Asadullah has logged 70 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unknown

Unknown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Burnt

Burnt

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry