Spawn00 has logged 34 entries for films during May 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
District B13

District B13

2004
×
★★
Edit this entry  
28
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★½
Edit this entry  
26
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
7 Pecados Rurais

7 Pecados Rurais

2013
×
Edit this entry  
23
The Double

The Double

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
America Unchained

America Unchained

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bill Maher: The Decider

Bill Maher: The Decider

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Bill Maher: I'm Swiss

Bill Maher: I'm Swiss

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

×
★★★
Edit this entry  
19
Chris Rock: Big Ass Jokes

Chris Rock: Big Ass Jokes

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
Dave Gorman's Googlewhack Adventure

Dave Gorman's Googlewhack Adventure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pompeii

Pompeii

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill Maher:

Bill Maher: "... But I'm Not Wrong"

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★½
Edit this entry  
11
Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Bill Maher: CrazyStupidPolitics

Bill Maher: CrazyStupidPolitics

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Valmont

Valmont

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
½
Edit this entry  
06
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★½
Edit this entry  
04
Friend

Friend

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Jim Gaffigan: Beyond the Pale

Jim Gaffigan: Beyond the Pale

2006
×
★★
Edit this entry