Tom!! 🚀 has logged 35 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Howard

Howard

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence

The Silence

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Medieval Times: The Making of Army of Darkness

Medieval Times: The Making of Army of Darkness

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Clapper

The Clapper

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry