• Resident Evil: Infinite Darkness

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Spider-Man: Homecoming

  • Resident Evil: Vendetta

    ½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • The Neon Demon

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • As Above, So Below

    ★½

  • Maleficent

    ★★★★

  • Chef

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Pacific Rim

  • Resident Evil: Damnation

    ★½

  • Alice in Wonderland

  • Hamlet

    ★★★★½

  • The Princess and the Frog

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Resident Evil: Degeneration

    ★½

  • 1408

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • The Departed

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

  • Marie Antoinette

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • Kingdom of Heaven

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

  • National Treasure

    ★★★½

  • The Day After Tomorrow

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Haunted Mansion

    ★★★★★

  • Underworld

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★½

  • Signs

    ★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★½

  • Spirited Away

  • Gladiator

  • American Psycho

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Mummy

    ★★★★★

  • The Prince of Egypt

  • Hercules

    ★★★½

  • Muppet Treasure Island

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast