Lacuna has logged 30 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sodomites

Sodomites

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry