ailyn has logged 13 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Man from the Future

The Man from the Future

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry