Sort by

SpiderRider has logged 219 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ban the Sadist Videos! Part 2

Ban the Sadist Videos! Part 2

2006
×
Edit this entry  
11
Ban the Sadist Videos!

Ban the Sadist Videos!

2005
×
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mission

The Mission

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry